Najnowsze artykuły:

O NAS


Czy wiesz, jak Mopsiarnia wygląda od kuchni...?

Redakcja portalu ma skład...JEDNOOSOBOWY. I jestem nim ja - Karolina Kwiatkowska - dziennikarka, specjalista ds. reklamy, psi behawiorysta. Zajmuję się wszystkim. Jestem pomysłodawcą i wykonawcą każdej składowej portalu oraz wszystkich wychodzących z jego ramienia projektów:
- strona www, jej utrzymanie i zarządzanie,
- projekty graficzne strony/logo,
- marketing i promocja,
- prowadzenie Fanpage na FB,
- administrowanie dwóch grup na FB, 

- realizacja całej treści i oprawy Kwartalnik Mops,
- realizacja audycji Pieski Podcast,
- książka "Mops w Pigułce. Charakterystyka rasy"

Piszę każdą treść, którą czytasz. Dzielę się wiedzą i doświadczeniem z ponad 5 tysiącami ludzi. Fanów przybywa, projekt ewoluuje i wkładam w niego coraz więcej pracy. Bo warto! A we wszystkim pomaga mi Homer, mój 9-letni mops. Inspiracja i koordynator :)

Udało mi się stworzyć miejsce, którego w zasadzie w polskim internecie nie ma. 
Miejsce poświęcone wyłącznie mopsom.

Redaktor www.mopsiarnia.com

Moja pasja przekształciła się w pracę. Nie planowałam tego. Po prostu się zjawiliście i są Was teraz tysiące. A ja zaczęłam poświęcać temu coraz więcej czasu. Nie tylko tego wolnego. Każdego dnia jestem z Wami - i tak minęło nam 5 lat. 

Skąd pomysł na portal?

W 2010 roku zdecydowałam się na mopsa. I tak w moim życiu pojawił się Homer, który był zapłonem do wszystkiego. Myślę, że spokojnie można go uznać za członka redakcji.

Członek redakcji :)

Na początku było forum...

Tak, najpierw powstało forum: www.mopsy.phorum.pl. Wciąż aktywne, ale na chwilę obecną jest raczej pamiątką i swego rodzaju "archiwum", gdzie zostało poruszonych wiele ciekawych wątków. Zdecydowałam się więc nie usuwać i zachować, jako źródło cennych porad.

Forum internetowe poświęcone wyłącznie psom rasy mops.

Szybko okazało się jednak, że narzędzie Facebooka działa sprawniej, niż tradycyjne fora, więc zaczęłam dzielić się "mopsią pasją" w formie codziennej rozrywki na fanpage'u. I ku mojemu zaskoczeniu, ponownie szybko okazało się, że fanów przybywa w zastraszającym tempie, więc uznałam, że czas na portal. I tak w 2014 roku, w lutym, powstała Mopsiarnia. Pamiętam, że po stworzeniu całej strony i opublikowaniu pierwszych kilku artykułów, ze zmęczenia zasnęłam z Homerem pod kocem na 4 godziny :)

JAKIE PROJEKTY PROWADZI MOPSIARNIA?

Kwartalnik Mops


Ten projekt wpadł mi do głowy spontanicznie, przyznaję! Pierwszy egzemplarz, w wersji demo ukazał się w 2018 roku i spotkał się z tak ciepłym odbiorem, że nie było odwrotu. Magazyn jest w formie elektronicznej PDF i wychodzi co 3 miesiące. Ma charakter informacyjno-rozrywkowy. Zawiera wywiady z hodowcami mopsów, artykuły z filaru behawioryzmu, dział Life Time oraz trochę rozrywki. Niedługo pojawią się również artykuły weterynarzy. 

Pieski Podcast


To nic innego jak pieskie radio! Wraz z początkiem roku 2019, stworzyłam audycje rozrywkowe, w których omawiam wybrane zagadnienia z przymrużeniem oka, przemycając przy tym trochę wiedzy. Przez rozrywkę też można się uczyć, prawda? Audycje pojawiają się do 2 tygodnie w niedzielę o godz. 18:00. Dostępne są na You Tube, Spotify, SundCloud, CastBox oraz PodBean.
Kliknij, aby posłuchać 

Książka "Mops w pigułce. Charakterystyka rasy"


Z końcem stycznia 2019 roku, pojawiła się również książka mojego autorstwa, w której przybliżam wzorzec rasy i opisuję jej charakter oraz usposobienie. Zależało mi na stworzeniu krótkiej i zwięzłej, a także przyjemnej w czytaniu lektury, która posłuży osobom mniej zaznajomionym z rasą jako wstęp do rasy. Jako pierwszy krok na drodze ku poznaniu i zrozumieniu mopsa. Książka jest dostępna w wersji drukowanej oraz w formie e-booka.
Kliknij, aby zakupić książkę

Nochalem Po Mapie


"Nochalem po mapie" to projekt, którego pomysłodawcą jest moja prawa ręka na grupie społecznościowej Marta Zubowicz. I tak powstały prywatne mapy Google, podzielone na kategorie, w których oznaczamy miejsca przyjazne psom a przede wszystkim miejsca sprawdzone i polecane przez mopsiarzy. Kliniki, noclegi, restauracje, parki, wybiegi itp. Powstał do tego dokument PDF, który raz pobrany na telefon lub komputer daje stały dostęp do aktualizowanych map. Dzięki temu nie trzeba zawracać sobie głowy linkami. 
Kliknij aby dowiedzieć się więcej

Mopsia Kronika


Ten projekt można w tych czasach nazwać staroświeckim. Postanowiłam stworzyć Kronikę Mopsów z prawdziwego zdarzenia, w wersji fizycznej, z prawdziwymi wpisami i wklejonymi zdjęciami. Każdy może skorzystać z zaprojektowanych przeze mnie szablonów, wybrać ulubiony, wydrukować, wypełnić, wkleić zdjęcie mopsa i wysłać pocztą. Wszystkie pamiątkowe wpisy będą zebrane w wielką, ozdobną księgę, która będzie miała swoja premierę w lipcu 2019 roku. Ale to nie wszystko. Księga będzie również podróżować po Polsce i odwiedzać każdego, kto się w nią wpisał.
Kliknij aby dowiedzieć się więcej

Dziękuję z całego serca za Waszą obecność
Karolina Kwiatkowska