Najnowsze artykuły:

Mopsia Kronika - Dołącz swój wpis!

Pamiętacie czasy kiedy prowadziło się pamiętniki? Zwłaszcza te, które pożyczało się innym by pozostawili w nich wyjątkowy wpis "ku pamięci" lub "na wieczne lata"? Własnoręczny wpis czy wklejone zdjęcie było zawsze bardzo osobiste, a co więcej - nigdy nie dawało się pamiętnika osobie, której nie darzyło się sympatią. To były czasy, prawda? Ten sentyment spowodował, że narodził się pomysł stworzenia Mopsiej Kroniki. Takiej prawdziwej. Na papierze, a nie w cyber chmurze!


NA CZYM POLEGA IDEA MOPSIEJ KRONIKI?
Kronika będzie księgą z prawdziwego zdarzenia, dlatego też i wpisy będą z prawdziwego zdarzenia. Każdy kto zechce dołączyć do kroniki swój wpis, musi go napisać ręcznie i wysłać do nas pocztą. Tak! Prawdziwą pocztą :) Nie na adres mailowy. Wszystkie wpisy będą złożone w wielką księgę z piękną okładką.

JAK DOKONAĆ WPISU?
Na samym końcu przygotowaliśmy dla Was gotowe szablony, które należy wydrukować w standardowym rozmiarze A4 - taki będzie rozmiar księgi. Szablony są w różnych wzorach, kolorach i mają miejsce na zdjęcie Waszego mopsa (lub Was i Waszego mopsa) jak i również ramkę dla upamiętnienia wpisu - podając datę, miejscowość, z której jesteście i Wasz podpis. 
Wystarczy wydrukować wybrany szablon, wypełnić i wysłać pocztą (adres  podajemy na samym dole). Jeśli jesteście bardzo kreatywni i chcielibyście stworzyć własną kartkę i ozdobić ją na swój sposób, to śmiało możecie realizować pomysły na papierze rozmiaru A4.

CO WPISAĆ?
Potraktujcie Mopsią Kronikę jak pamiętnik. Więc w rzeczywistości nie ma reguł, prawda? Możecie napisać wpis sentymentalny "Ku pamięci" lub wiersz - wzniosły bądź zabawny. Możecie przelać na papier własną refleksję albo upamiętnić mopsika, który odszedł za Tęczowy Mops lub po prostu napisać zwykłą wiadomość w formie listu do nas. Tak naprawdę to zależy od Was, bo nikt nikomu nie mówi, jaki wpis w pamiętniku pozostawić ma na wieczne lata.

CZY MOŻNA PODPISAĆ SIĘ ANONIMOWO?
Tak. Nie trzeba koniecznie ujawniać w podpisie swojego imienia i nazwiska. Można podpisać się samym imieniem, inicjałami lub pseudonimem. To już Wasza wola.

CO DALEJ Z MOPSIĄ KRONIKĄ?
Mopsia Kronika będzie miała swoją oficjalną prezentację na Zlocie Mopsiarni 2019 w lipcu. Ale ponieważ wiemy, że wszyscy na zlocie być nie mogą, to będzie również specjalna prezentacja video, w której przedstawiony zostanie każdy, pojedynczy wpis. Powstanie także galeria kroniki na naszym portalu. Dodatkowo, chcemy aby Mopsia Kronika podróżowała po Polsce. A więc z końcem roku 2019, gdy zakończymy zbieranie wpisów, chcemy rozpocząć przesyłanie kroniki od drzwi do drzwi, pomiędzy osobami, które się w nią wpisały. Każdy będzie miał wówczas okazję usiąść z herbatką w wygodnym fotelu i poczytać. Ta inicjatywa zależy od Was :)
SZABLONY DO POBRANIA

Aby pobrać dany szablon, należy kliknąć "pobierz". Źródło i pliki są wolne od wirusów, jest to nasza chmura na Google Drive. Format pliku to PNG, wysoka jakość, dostosowana do wydruku.


POBIERZ SZABLON 1
POBIERZ SZABLON 2
POBIERZ SZABLON 3
POBIERZ SZABLON 4

POBIERZ SZABLON 5 
   POBIERZ SZABLON 6

POBIERZ SZABLON 7 
     POBIERZ SZABLON 8
POBIERZ SZABLON 9 
POBIERZ SZABLON 10

POBIERZ SZABLON 11  
 POBIERZ SZABLON 12


POBIERZ SZABLON 13
    POBIERZ SZABLON 14ADRES POCZTOWY DO WYSYŁKI


Wpisy prosimy wysyłać do naszej moderatorki:

Martyna Żakowicz
Olchowa 2
89-200 Zamość 


CZEKAMY NA WASZE WYJĄTKOWE WPISY!

4 komentarze:

 1. Genialny pomysł! Już szykujemy zdjęcia naszych dziewczyn :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo nam miło :) Czekamy z niecierpliwością zatem :)

   Usuń
 2. ___Oh!__ Widzę jak dłonie wraz z ramieniem, raz prawym innym lewym, rwą się ku górze___ Drgają, drżą, rozmachują nieprzewidywalnie, aż leniwie opadający zmierzch boczy się zirytowany___ Przez Messengera, nie omieszka z krytyką swoją, z gwiazdami się podzielić i tym samym uprzedzić o ziemskich zamieszkach___ Na nic więc tłumne podskoki, salta, chytre przynęty gdyż choć wydawać by się mogło, że bliskość kusząca, to bestie cwane, wiedzę posiadają i umysł skrzący bystrością___ Księżyc za to wniebowzięty, po plecach karze się słudze oklepywać gdyż śmiechem się zadławił___ Ceni sobie tą rozrywkę bo właśnie w nową fazę wkracza a to mozolne i przytłaczające w rutynie___ Chaos i chaos wielki się wytworzył___ Są tacy co pamiętnik chcą zobaczyć, drudzy do niego wpisać i ślad pozostawić na łamach historii, nie brak też tych, co obu tych rzeczy się domagają___ Inni wietrząc interes tylko kupnem się interesują i gromko przeciwstawiają aukcji rzekomej___ Zwolennicy zaś tej ostatniej to agorafobie co atak paniki papierem wartościowym chcą stłamsić i z utęsknieniem alkowy czekają by spokój ciśnieniu zagwarantować___ Olalaaa, styku - pyku o puentę poproszę misiu__!!!____ Cisza!!!! Cisza tam!!!__ Cisza mówię!!!, Cisza!!! a tak ciebie też się dotyczy i grona przyjaciół Pani w turkusowym podkoszulku z wizerunkiem mopsa o zatrwożonej minie_____ No, można już ?___ Dziękuję___Jam bór zielony szumiący i szum wielki posłyszawszy - przybyłem. Tak lesie__ lesie obfity, z sercem ulewającym, nawołuję do swych szeregów___ Starość u mnie zamieszkała, korę drąży, panoszy się i pędraki zatrudnia by korzenie me sukcesywnie podgryzały___ Każdego rekruta i odwagę jego wynagrodzę kartką niezapisaną i kredą, by bez użycia łokci swojego kandydata do pamiętnika, z uniesionym czołem mógł zgłosić___ W młodzieży nader moc przodków i siła wiekopomna____

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A temat poważnie podejmując, to w najbliższym czasie chciałabym napisać o terapeutycznym działaniu mopsona. O żalu głębokim, że lata zmarnowałam nie dostrzegając tej rasy, jej specyficznej natury i bezwarunkowego oddania. Oczywiście jeśli mi tylko pozwolisz___ Przepraszam również, że wcześniejszy nalot słowny___

   Usuń

Prosimy o ładne wyrażanie się w Mopsiarni :-)