Najnowsze publikacje

Mopsia Kronika - Dołącz swój wpis!

Pamiętacie czasy kiedy prowadziło się pamiętniki? Zwłaszcza te, które pożyczało się innym by pozostawili w nich wyjątkowy wpis "ku pamięci" lub "na wieczne lata"? Własnoręczny wpis czy wklejone zdjęcie było zawsze bardzo osobiste, a co więcej - nigdy nie dawało się pamiętnika osobie, której nie darzyło się sympatią. To były czasy, prawda? Ten sentyment spowodował, że narodził się pomysł stworzenia Mopsiej Kroniki. Takiej prawdziwej. Na papierze, a nie w cyber chmurze!


NA CZYM POLEGA IDEA MOPSIEJ KRONIKI?
Kronika będzie księgą z prawdziwego zdarzenia, dlatego też i wpisy będą z prawdziwego zdarzenia. Każdy kto zechce dołączyć do kroniki swój wpis, musi go napisać ręcznie i wysłać do nas pocztą. Tak! Prawdziwą pocztą :) Nie na adres mailowy. Wszystkie wpisy będą złożone w wielką księgę z piękną okładką.

JAK DOKONAĆ WPISU?
Na samym końcu przygotowaliśmy dla Was gotowe szablony, które należy wydrukować w standardowym rozmiarze A4 - taki będzie rozmiar księgi. Szablony są w różnych wzorach, kolorach i mają miejsce na zdjęcie Waszego mopsa (lub Was i Waszego mopsa) jak i również ramkę dla upamiętnienia wpisu - podając datę, miejscowość, z której jesteście i Wasz podpis. 
Wystarczy wydrukować wybrany szablon, wypełnić i wysłać pocztą (adres  podajemy na samym dole). Jeśli jesteście bardzo kreatywni i chcielibyście stworzyć własną kartkę i ozdobić ją na swój sposób, to śmiało możecie realizować pomysły na papierze rozmiaru A4.

CO WPISAĆ?
Potraktujcie Mopsią Kronikę jak pamiętnik. Więc w rzeczywistości nie ma reguł, prawda? Możecie napisać wpis sentymentalny "Ku pamięci" lub wiersz - wzniosły bądź zabawny. Możecie przelać na papier własną refleksję albo upamiętnić mopsika, który odszedł za Tęczowy Mops lub po prostu napisać zwykłą wiadomość w formie listu do nas. Tak naprawdę to zależy od Was, bo nikt nikomu nie mówi, jaki wpis w pamiętniku pozostawić ma na wieczne lata.

CZY MOŻNA PODPISAĆ SIĘ ANONIMOWO?
Tak. Nie trzeba koniecznie ujawniać w podpisie swojego imienia i nazwiska. Można podpisać się samym imieniem, inicjałami lub pseudonimem. To już Wasza wola.

CO DALEJ Z MOPSIĄ KRONIKĄ?
Mopsia Kronika będzie miała swoje prezentacje co roku na zlocie Mopsiarni. Ale ponieważ wiemy, że wszyscy na zlocie być nie mogą, to powstanie także galeria wpisów na naszym portalu. Dodatkowo, chcemy aby Mopsia Kronika podróżowała po Polsce. A więc z końcem roku 2019, jeśli uzbiera się dostateczna ilość wpisów, chcemy rozpocząć przesyłanie kroniki od drzwi do drzwi, pomiędzy osobami, które się w nią wpisały. Każdy będzie miał wówczas okazję usiąść z herbatką w wygodnym fotelu i poczytać. Ta inicjatywa zależy od Was :) A jeśli nie w tym roku, to w następnym. Wszystko w Waszych rękach i łapach!
SZABLONY DO POBRANIA

Aby pobrać dany szablon, należy kliknąć "pobierz". Źródło i pliki są wolne od wirusów, jest to nasza chmura na Google Drive. Format pliku to PNG, wysoka jakość, dostosowana do wydruku.


POBIERZ SZABLON 1
POBIERZ SZABLON 2
POBIERZ SZABLON 3
POBIERZ SZABLON 4

POBIERZ SZABLON 5 
   POBIERZ SZABLON 6

POBIERZ SZABLON 7 
     POBIERZ SZABLON 8
POBIERZ SZABLON 9 
POBIERZ SZABLON 10

POBIERZ SZABLON 11  
 POBIERZ SZABLON 12


POBIERZ SZABLON 13
    POBIERZ SZABLON 14ADRES POCZTOWY DO WYSYŁKI


Wpisy prosimy wysyłać do naszej asystentki do biura w Warszawie:

Marta Zubowicz
ul. Jagiellońska 78, pokój 76
03-301 Warszawa

CZEKAMY NA WASZE WYJĄTKOWE WPISY!