Pies uderza głową w ścianę i chodzi bez celu - co jest tego przyczyną?

Uderzanie głową przez psa, jest groźnym symptomem i może zagrażać jego życiu. Kiedy właściciel psa dostrzega ten problem, nie mając wiedzy na temat tego zagrożenia, początkowo jest skłonny sądzić, że jego psi przyjaciel się wygłupia lub bawi. Niestety takie zachowanie zwykle nie jest przypadkiem, dlatego bardzo ważne dla zdrowia psa jest to, aby umieć rozpoznać ten problem. Co może być przyczyną uderzania głową przez psa?
- ostry uraz głowy,
- efekt uderzenia się wcześniej w głowę,
- zaburzenia metaboliczne,
- toksyny, które dostały się do organizmu (np. Ołów),
- guzy znajdujące się w czaszce/mózgu psa,
- przodomózgowie jednokomorowe (wada wrodzona mózgu),
- padaczka.

Fot: www.reshareworthy.com
Fot: www.reshareworthy.com
Fot: www.reshareworthy.com
Niezwykle ważne jest, aby w takiej sytuacji niezwłocznie zabrać zwierzę do weterynarza i nie starać się pomóc psu na własna rękę. tego typu symptomy są zbyt poważne na domowe kuracje i zwłokę.Uderzanie głową nie jest jednak jedynym objawem, który może wskazywać na potencjalne zagrożenie. Należą do nich również:
- chodzenie w kółko,
- niespokojne, bezcelowe chodzenie,
- napady nagłych odruchów,
- napady psychomotoryczne,
- niedowidzenie.

Należy zapamiętać te objawy i nigdy ich nie ignorować, ani też nie starać się diagnozować zwierzęcia samemu. Brak wiedzy na temat przyczyn, może doprowadzić do tragedii. Po stronie właściciela spoczywa pełna odpowiedzialność w związku ze zdrowiem i życiem jego pupila.Poniżej umieszczamy nagranie, na którym zarejestrowane zostało bezcelowe chodzenie i niepokój mopsika:


Video: YouTube
Redakcja MOPSiarnia.com
Udostępnij na Google Plus

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Prosimy o ładne wyrażanie się w Mopsiarni :-)