Czym wzbogacać dietę liniejącego mopsa?

Powszechnie wiadomo, że mopsy należą do rasy, która linieje cały rok. W okresach przejściowych, kiedy sierść zrzucają wszystkie psy - mopsy zrzucają jeszcze więcej, niż zwykle. Nie zniwelujemy całkowicie linienia u naszego mopsowatego pupila, jednak można uzupełniać jego dietę o składniki bogate w biotynę, cynk, NNTK (Niezbędne Nasycone Kwasy Tłuszczowe), które pomagają zmniejszyć ten uciążliwy problem. Należy przy tym pamiętać, że nie wszystkie produkty bogate w te składniki nadają się do spożycia przez psa.

Fot. bunkblog.net
Oto lista składników, którymi warto uzupełniać codzienną dietę mopsa, i które jednocześnie mu nie zaszkodzą, gdyż są trawione przez jego układ pokarmowy:
- oliwa z oliwek,
- olej z lnu,
- olej z łososia,
- żółtka z jajek,
- preparaty zawierające biotynę, cynk, i NNTK (tabletki).

Jeśli chodzi o dawkowanie, to wystarczy jedna mała łyżeczka wybranego oleju dodana do posiłku. Z kolei kwestia żółtka jajka ma się trochę inaczej. Nie należy iść na łatwiznę i podawać całego jajka na surowo, ponieważ surowe białko wytrąca biotynę z organizmu - w taki sposób osiągamy przeciwny skutek od zamierzonego. Tak więc surowe podajemy wyłącznie żółtko. Jedynie gotowane na twardo może być podane w całości. Z częstotliwością podawania jajka również nie należy przesadzać. Jedno jajko w tygodniu to optymalna dawka. Można też raz na jakiś czas przyrządzić psu posiłek rybny - ryba surowa lub gotowana.

Bogata w te składniki dieta i systematyczne wyczesywanie, skutecznie zmniejszą problem wszechobecnej sierści w naszym mieszkaniu. My będziemy zadowoleni, a nasz mops zdrowy!

Karolina Kwiatkowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Prosimy o ładne wyrażanie się w Mopsiarni :-)