Czy to prawda, że mopsy nie mogą jeść suchej karmy?

Krążą w internecie informacje na temat szkodliwych skutków karmienia mopsa suchą karmą. Pseudoznawcy wykrzykują, że trzeba namaczać, że nie wolno podawać suchej, że to niezdrowe, że mops zachoruje, że będzie miał problemy gastrologiczne... Ile prawdy, a ile przesady w tym?
Fot. Pinterest.com
Nie chodzi o to, że mopsy NIE MOGĄ jeść suchej karmy, ale o to, że LEPIEJ aby jadły namoczoną. Dlaczego? Mopsy są z natury łakome, mogą jeść i jeść. W dodatku są łapczywe. Namoczenie karmy powoduje, że nie pęcznieje ona już w brzuchu psa, a więc nie będzie opijał się litrami wody po zjedzeniu - w wyniku tego,nie będzie nadęty po zjedzeniu często WIĘKSZEJ niż powinien ilości karmy (nie oszukujmy się - większość właścicieli przekarmia swoje mopsy). Kolejna rzecz - WAŻNIEJSZA - mopsy są łapczywe, więc często się krztuszą - sami to pewnie zaobserwowaliście. Namoczenie karmy ułatwia mopsowi przełknięcie każdej porcji jedzenia. 

Dodatkowo namaczanie karmy przyspiesza pobieranie przez organizm wartości odżywczych w niej zawartych. A jak wiemy, psu nie potrzeba wiele czasu od momentu zjedzenia do wypróżnienia. A namaczanie skraca czas trawienia i ma tylko ułatwić codzienne spożywanie posiłku zachłannemu i łapczywemu mopsowi.

Redakcja MOPSiarnia
Udostępnij na Google Plus